սկսած 15%-ից (հաստատուն բաղադրիչ` սկսած 6%-ից + փոփոխուն բաղադրիչ) |
Այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից վարկերի վերաֆինանսավորման դեպքում հաճախորդի ցանկությամբ կարող է տրամադրվել մայր գումարի մարման գծով արտոնյալ ժամանակահատված մինչև 6 ամիս ժամկետով |
13 |
Անշարժ կամ շարժական գույք (ավտոմեքենա) 1. Ավտոմեքենայի գրավադրման դեպքում գրավի առարկա կարող են հանդիսանալ՝
2. Վարկ/գրավ հարաբերակցությունը Անշարժ գույքի դեպքում 50% իսկ շարժական գույքի դեպքում 40% գերազանցելու պարագայում բացի անշարժ կամ շարժական գույքի գրավադրումից վարկառուից կարող է պահանջվել նաև առնվազն մեկ ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձի երաշխավորություն: |
Անշարժ գույքի գրավադրման դեպքում |
Գույքի գնահատված արժեքի մինչև 70% |
Շարժական գույքի գրավադրման դեպքում (ավտոմեքենա) |
Գույքի գնահատված արժեքի մինչև 60% |
Ավտոմեքենայի գրավադրման դեպքում գրավ հանդիսացող ավտոմեքենայի ապահովագրություն |
Յուրաքանչուր տարի առնվազն վարկի մնացորդի չափով |
Վարկի գումարի կանխիկացման դեպքում գանձվում է կանխիկացման վճար ըստ Բանկում գործող սակագների: |
[1] Նշված տոկոսադրույքները կիրառվում են, եթե գրավադրվող տրանսպորտային միջոցի ապահովագրության կնքումը ապահովվում է Բանկի կողմից և Բանկի հաշվին: Ապահովագրությունը վարկառուի կողմից և վարկառուի հաշվին կատարվելու դեպքում Գլխավոր վարկային կոմիտեի որոշմամբ կարող է կիրառվել նշված տոկոսադրույքից 1% ցածր տոկոսադրույք:

Потребительский кредит под залог имущества (с оценкой кредитоспособности)
Кредит предоставляется на покупку, заказ товаров (услуг) для личного, семейного или прочего некоммерческого использования. |
Недвижимость в качестве предмета залога |
2,000,000 – 100,000,000 |
Автомобиль в качестве предмета залога |
5,000,000 – 50,000,000 |
18.2% |
18%[1] |
19.6% |
Начиная от 15% (фиксированный компонент: начиная от 6% + переменный компонент) |
16.75% |
При рефинансировании кредитов, полученных в других банках и кредитных организациях (специальные условия) |
При рефинансировании кредитов, полученных в других банках и кредитных организациях, по желанию клиента может быть предоставлен льготный период до 6 месяцев. |
Недвижимость или движимое имущество (автомобиль) 1. Предметом залога могут быть автомобили:
2. При превышении 50% соотношения Кредит/залог для недвижимости и 40% данного соотношения для движимого имущества, помимо указанного предмета залога может потребоваться дополнительно поручительство как минимум одного физического или юридического лица. |
Для недвижимости |
Для автомобилей |
До 60% от оценочной стоимости |
Страхование автомобиля служащего средством обеспечения кредита |
Ежегодно, в размере остатка по кредиту |
За обналичивание суммы кредита взимается плата за обналичивание согласно действующим в Банке тарифам. |
[1] Указанные процентные ставки применяются, если страхование приобретаемого транспортного средства осуществляется Банком и за свет средств Банка. В случае, если страхование производится заемщиком и за счет заемщика, по решению Главного кредитного комитета может быть применена процентная ставка, на 1% ниже указанной ставки.