Նոր որակավորումների և մասնագիտացումների ժամանակն է, բայց ուսման վարձի վճարման խոչընդոտնե՞ր կան, Evocabank-ը կվճարի Ձեր փոխարեն։
Սպառողական վարկը տրամադրվում է ուսման վարձավճարների վճարման նպատակով: |
Պետական և ըստ մասնագիտությունների հավատարմագրված կրթական ծրագրեր ունեցող ոչ պետական ԲՈՒՀ-երի վճարովի համակարգի բակալավրի (անընդհատ և ինտեգրացված կրթական ծրագրի), մագիստրոսի և կլինիկական օրդինատուրայի կրթական ծրագրով ուսումնառող ուսանողների ուսման վարձի վճարում |
Առավելագույնը 4,000,000 ՀՀ դրամ` ուսումնառության ամբողջ ընթացքում, առավելագույնը 5 մասնաբաժնով (յուրաքանչյուր ուս. տարվա համար մեկ մասնաբաժին), ընդ որում յուրաքանչյուր մասնաբաժնի գումարը` չի կարող գերազանցել 800,000 ՀՀ դրամը կամ մեկ ուսումնական տարվա վարձի չափը |
Վարկի մարման եղանակը և ժամկետը |
Ամսական անուիտետային վճարներ, ընդ որում՝ Ուսումնառության ընթացքում կարող են մարվել միայն տոկոսներ /առավելագույնը 5 տարի/, իսկ ուսումնառության ավարտից հետո, կատարվում են վարկի մայր գումարի և տոկոսագումարների հավասարաչափ մարումներ, սակայն ոչ ավել, քան 10 տարի ժամկետով։ |
9.45% |
Վարկը տրամադրվում է անկանխիկ եղանակով՝ վարկի գումարը փոխանցելով համապատասխան ուսումնական հաստատության բանկային հաշվին: Փոխանցման համար հիմք է հանդիսանում ուսումնական հաստատության կողմից տրված և Հաճախորդի կողմից Բանկ ներկայացրած հաշիվ-ապրանքագիրը (ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված վավերապայմաններ պարունակող): |

Do you want to acquire new skills and qualifications, but you don’t have enough funds? No worries, Evocabank will pay for you, just realize your dreams!
The consumer loan is designed for payment of tuition fees. |
RA citizens- students of bachelor’s, master’s program and clinical residency program (ordinatura) of state and state-accredited higher education institutions |
Up to AMD 4,000,000 for the entire period of studies, in 5 tranches at most (a tranche for each year), besides, the amount of a single tranche cannot exceed AMD 800,000 or the size of a tuition fee for an academic year. |
Loan repayment method and loan period |
Monthly annuities; besides, during studies the student will be paying interest only (5 years at most), while upon graduation principal and interest will be payable for a period of up to 10 years. |
9.45% |
The loan will be issued in non-cash manner through transferring the relevant amount to the bank account of higher education institution based on the invoice issued by the education institution and submitted by the customer to the Bank (the document should contain the details as set forth by the RA legislation). |
- Please be informed that the number of your loan applications, including the online ones (with various technical and software solutions and apps), irrespective of their approval or rejection, may have a negative impact on your overall credit rating.