Նոր որակավորումների և մասնագիտացումների ժամանակն է, բայց ուսման վարձի վճարման խոչընդոտնե՞ր կան, Evocabank-ը կվճարի Ձեր փոխարեն։
Սպառողական վարկը տրամադրվում է ուսման վարձավճարների վճարման նպատակով: |
Պետական և ըստ մասնագիտությունների հավատարմագրված կրթական ծրագրեր ունեցող ոչ պետական ԲՈՒՀ-երի վճարովի համակարգի բակալավրի (անընդհատ և ինտեգրացված կրթական ծրագրի), մագիստրոսի և կլինիկական օրդինատուրայի կրթական ծրագրով ուսումնառող ուսանողների ուսման վարձի վճարում |
Առավելագույնը 4,000,000 ՀՀ դրամ` ուսումնառության ամբողջ ընթացքում, առավելագույնը 5 մասնաբաժնով (յուրաքանչյուր ուս. տարվա համար մեկ մասնաբաժին), ընդ որում յուրաքանչյուր մասնաբաժնի գումարը` չի կարող գերազանցել 800,000 ՀՀ դրամը կամ մեկ ուսումնական տարվա վարձի չափը |
Վարկի մարման եղանակը և ժամկետը |
Ամսական անուիտետային վճարներ, ընդ որում՝ Ուսումնառության ընթացքում կարող են մարվել միայն տոկոսներ /առավելագույնը 5 տարի/, իսկ ուսումնառության ավարտից հետո, կատարվում են վարկի մայր գումարի և տոկոսագումարների հավասարաչափ մարումներ, սակայն ոչ ավել, քան 10 տարի ժամկետով։ |
9.45% |
Վարկը տրամադրվում է անկանխիկ եղանակով՝ վարկի գումարը փոխանցելով համապատասխան ուսումնական հաստատության բանկային հաշվին: Փոխանցման համար հիմք է հանդիսանում ուսումնական հաստատության կողմից տրված և Հաճախորդի կողմից Բանկ ներկայացրած հաշիվ-ապրանքագիրը (ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված վավերապայմաններ պարունակող): |

Сейчас время для получения новых специальностей и квалификаций, но у Вас проблемы с оплатой обучения? Evocabank поможет Вам с оплатой обучения.
Потребительский кредит предоставляется для оплаты обучения. |
Студенты - граждане РА, обучающиеся в бакалавриате, магистратуре и клинической ординатуре государственных и аккредитованных государством ВУЗов. |
До 4,000,000 драмов РА на весь период учебы, максимум 5 траншами (один транш на каждый учебный год), при этом сумма каждого транша не может превышать 800,000 драмов или размер годовой оплаты обучения. |
Способ погашения и срок кредита |
Ежемесячные аннуитетные платежи, при этом во время обучения выплачиваются только проценты (максимум 5 лет), а после окончания учебы погашается основной долг и проценты по кредиту равными суммами, срок погашения – до 10 лет. |
9.45% |
Кредит предоставляется в безналичной форме, перечислением кредитной суммы на банковский счет ВУЗа, на основании представленного ВУЗом счета –фактуры (содержащей информацию, предусмотренную законодательством РА). |
К СВЕДЕНИЮ НАШИХ КЛИЕНТОВ
- Уважаемый клиент, доводим до Вашего сведения, что количество кредитных заявок, в том числе, представленных по интернету (с помощью различных информационно-технологических решений и приложений), вне зависимости от их дальнейшего одобрения или отклонения, может отрицательно сказаться на Вашем общем кредитном рейтинге.