Evocabank-ը համալրել է կանոնադրական կապիտալը
28.08.2020Համալրման մասին որոշումը կայացվել էր Evocabank-ի բաժնետերերի մայիսի 29-ի տարեկան ընդհանուր ժողովի կողմից:
Ինչպես նշել է Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը՝ կապիտալի համալրման մասին բաժնետերերի որոշումը բխում է Բանկի հեռանկարային զարգացման ծրագրի հիմնադրույթներից և նպատակաուղղված է աջակցելու Բանկի հետագա աճի ու զարգացման, մրցակցային դիրքերի բարելավման և բիզնեսի ընդլայնման քաղաքականությանը:
«Համալրման արդյունքում Evocabank-ի կանոնադրական կապիտալի մեծությունը կազմել է 20.0 մլրդ., իսկ նորմատիվային ընդհանուր կապիտալի մեծությունը՝ շուրջ 38.0 մլրդ. ՀՀ դրամ՝ ամրապնդելով բանկի առաջատար դիրքերը համակարգում՝ ըստ կապիտալի համարժեքության ցուցանիշի»,- նշել են Բանկում:

Evocabank has replenished its capital
The decision to replenish Evocabank’s share capital was made at Evocabank shareholders' general meeting of May 29, 2020.
As mentioned by the chairman of Management Board Karen Yeghiazaryan, the decision on capital replenishment was based on the main provisions of the strategic development plan and aimed to support the Bank’s further growth and development, improve its competitive positions and contribute to implementation of business expansion policy.
“As a result of replenishment, the share capital totaled AMD 20.0 bln, while general regulatory capital – around AMD 38.0 bln, thus strengthening the Bank’s leading positions in terms of capital adequacy”, was mentioned at the Bank.