Կարեն Եղիազարյանը` Evocabank-ի Վարչության նախագահ
Evocabank-ի Խորհրդի՝ մայիսի 23-ի որոշմամբ Evocabank-ի Վարչության նախագահի տեղակալ Կարեն Եղիազարյանը նշանակվել է Բանկի Վարչության նախագահ:
24.05.2019Կարեն Եղիազարյանն ունի շուրջ 20 տարվա մասնագիտական փորձ բանկային ոլորտում, որից 16 տարին՝ ներկայիս բանկում: 2008թ.-ից զբաղեցրել է Բանկի Վարչության նախագահի տեղակալի պաշտոնը՝ համակարգելով Բանկի զարգացման և թվային բիզնեսի ոլորտները, ինչպես նաև նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրման աշխատանքները: 2017թ. ղեկավարել է Evocabank-ի ռեբրենդինգի գործընթացը:
Evocabank-ն արագ, պարզ և նորարար ծառայություններ մատուցող բանկ է, որն առանձնանում է տեղեկատվական նորագույն տեխնոլոգիաների ակտիվ կիրառմամբ: Evocabank-ն առաջին և դեռևս միակ բանկն է Հայաստանում, որը գործում է mobile-first` առաջին հերթին մոբայլ ձևաչափով, այսինքն՝ յուրաքանչյուր նոր ծառայություն նախագծելիս՝ նախևառաջ հաշվի է առնվում դրա՝ հավելվածով օգտագործման հարմարավետությունը: Բանկը ձգտում է լինել ամենանորարար և առաջադեմ բանկային ծառայություններ մատուցող ֆինանսական հաստատությունը Հայաստանում, որի բոլոր ծառայություններից հնարավոր կլինի օգտվել առանց բանկ այցելելու:

Карен Егиазарян - Председатель Правления Evocabank-а
Согласно решению Совета Evocabank-а от 23 мая, заместитель Председателя Правления Evocabank-а Карен Егиазарян назначен Председателем Правления Банка.
24.05.2019
Карен Егиазарян имеет почти 20-летний опыт работы в банковской сфере, из них 16 лет – в действующем банке. С 2008г. занимал пост заместителя председателя Правления Банка, координируя сферы развития и цифрового бизнеса Банка, а также работы по внедрению новейших технологий. В 2017г. руководил процессом ребрендинга Evocabank-а.
Evocabank является банком, предоставляющим быстрые, простые и инновационные услуги, выделяясь стремлением активно применять новейшие информационные технологии. Evocabank является первым и пока что единственным банком в Армении, который функционирует в формате mobile-first (в первую очередь на мобайл), т.е. при проектировании новой услуги в первую очередь учитывается, насколько удобно пользоваться данной услугой посредством мобильного приложения. Банк стремится быть самым инновационным и передовым финансовым учреждением Армении, предоставляющим такие банковские услуги, которыми клиенты могут воспользоваться без посещения банка.