Նոր համագործակցություն Evocabank-ի և Արմենիան Լիզինգ Քամփնի-ի միջև
Համագործակցության շրջանակներում «Արմենիան Լիզինգ Քամփնի»-ն Evocabank-ի հաճախորդներին կմատուցի մասնագիտացված լիզինգային ֆինանսավորում: Լիզինգային ֆինանսավորումից բացի՝ Բանկի հաճախորդները կստանան նաև ֆինանսական և ոչ ֆինանսական բնույթի այլ ծառայություններ, ներառյալ՝ խորհրդատվություն։
«Արմենիան Լիզինգ Քամփնի»-ն կիրականացնի լիզինգային ֆինանսավորում ինչպես իր սեփական, այնպես էլ Evocabank-ի կողմից տրամադրվող միջոցների հաշվին:
Ինչպես նշեց Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը՝ Բանկը մշտապես ներդնում է նոր ֆինանսական գործիքներ` հաճախորդների անհատական պահանջմունքներին արագ և պարզ լուծումներ տալու համար: Լիզինգը ֆինասավորման այլընտրանքային միջոց է, որը պահանջված է մեր գործընկերների և հաճախորդների շրջանում: Համագործակցության շրջանակներում մեր հաճախորդները կստանան հնարավորություն օգտվելու լիզինգի գործիքակազմի բոլոր առավելություններից:
«Արմենիան Լիզինգ Քամփնի» ՈՒՎԿ ՓԲ ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Արսեն Բազիկյանը նշեց, որ լինելով ոլորտում մշտապես նորարարական լուծումներ առաջարկող ընկերություն՝ Արմլիզինգը որդեգրել է ֆինանսական այլ կառույցների հետ ոչ թե մրցակցելու, այլ համագործակցելու քաղաքականություն։ Արսեն Բազիկյանը վստահություն հայտնեց, որ Evocabank-ի հետ համագործակցությունից կշահեն ինչպես երկու ֆինանսական կառույցները, այնպես էլ հաճախորդներն ու մատակարար ընկերությունները։

Новое сотрудничество между Evocabank-ом и Армениан Лизинг Кампни
В рамках сотрудничества организация “Армениан Лизинг Кампни” будет предоставлять клиентам Evocabank-а специализированное лизинговое финансирование. Помимо лизингового финансирования клиенты Банка смогут воспользоваться также финансовыми и прочими услугами нефинансового характера, включая консультирование.
Организация “Армениан Лизинг Кампни” будет осуществлять лизинговое финансирование как за счет собственных средств, так и за счет средств, предоставляемых со стороны Evocabank-а.
Как отметил Председатель Правления Evocabank-а Карен Егиазарян, Банк постоянно внедряет новые финансовые инструменты для быстрого и однозначного удовлетворения индивидуальных потребностей клиентов. Лизинг как альтернативное средство финансирования востребован среди наших партнеров и клиентов. В рамках указанного сотрудничества наши клиенты получат возможность воспользоваться всеми преимуществами лизинговых инструментов.
Исполнительный директор ЗАО УКО “Армениан Лизинг Кампни” Арсен Базикян отметил, что “будучи компанией, постоянно предлагающей в указанной сфере инновационные решения, Армлизинг проводит политику не конкурирования, а сотрудничества с прочими финансовыми структурами. Арсен Базикян выразил уверенность в том, что от сотрудничества с Evocabank-ом выиграют как указанные две финансовые организации, так и клиенты и поставщики.