Համագործակցության նոր ֆորմատ Evoca-ի, ՀՊՏՀ-ի և ՀՖՀՀ-ի միջև
Համագործակցության նոր ֆորմատը կնպաստի ուսանողների մասնագիտական կրթության զարգացմանը՝ պրակտիկ գիտելիքների կիրառմամբ:
20.01.2025
Evocabank-ը, կարևորելով կրթության դերը առաջադեմ ու զարգացող հասարակության ձևավորման գործում, ստորագրեց համագործակցության հուշագրեր ՀՊՏՀ-ի (Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան) և ՀՖՀՀ-ի (Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան) հետ` նպատակ ունենալով տարիների փոխադարձ արդյունավետ համագործակցությանը նոր շունչ և ֆորմատ հաղորդել։
Համագործակցության նոր ֆորմատ
Համագործակցության նոր ֆորմատը կնպաստի մասնագիտական կրթության զարգացմանը՝ պրակտիկ գիտելիքների կիրառմամբ․ համալսարանների ուսանողները հնարավորություն կունենան ուսուցում անցնել Evocabank-ում, ունեցած գիտելիքները կիրառել գործնական միջավայրում, ձեռք բերել աշխատանքային սոֆթ հմտություններ։ Ուսումնական ծրագրերի ավարտին լավագույն արդյունք ցուցաբերած ուսանողները կստանան աշխատանքի առաջարկ՝ սկսելով իրենց կարիերան ՀՀ առաջատար բանկերից մեկում։
Ինչպես նաև, համագործակցության շրջանակում Evocabank-ի թիմը կաջակցի ուսանողների ակադեմիական զարգացմանը՝ առաջարկելով մասնագիտացված դասընթացներ, կոնֆերանսներ և բաց դասեր՝ կիսվելով ոլորտի իր մեծ փորձով: Թեմաները կներառեն թվային բանկինգի, նորարարության և կարիերայի զարգացման տարբեր ասպեկտներ՝ օգնելով ուսանողներին հասկանալ տեսությունը և կիրառել այն գործնական միջավայրում:
Evocabank-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդանյանը նշեց․ «Մենք համոզված ենք, որ այս համագործակցությունը նոր հորիզոններ կբացի ուսանողների համար, իսկ մեզ հնարավորություն կտա լինել նրանց մասնագիտական աճի մի մասը: Նման նախաձեռնությունները լինելու են շարունակական, քանի որ Evocabank-ի համար կրթությունը հանդիսանում է առանցքային արժեք»։
Evocabank-ը շարունակաբար աջակցություն է ցուցաբերում տարբեր նախաձեռնություններին՝ կրթության, գիտության, մշակույթի, ինչպես նաև նորագույն տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտներում։

New Format of Cooperation between Evoca, ASUE and UFAR
The new cooperation format will enhance students' professional education by providing real-life experience and practical knowledge.
20.01.2025
Prioritizing the role of education in shaping an advanced and developing society, Evocabank signed memorandums of cooperation with ASUE (Armenian State University of Economics) and UFAR (French University in Armenia), seeking to breathe new life into and provide a new format to long-term cooperation which is beneficial for all the parties.
New Format of Cooperation
The new format of cooperation will contribute to enhancement of professional education of students by applying what they have learned in a real-life setting. University students will have the opportunity to undergo bank training, using learned knowledge in real-world situations as well as improving their soft skills. Upon completion of educational programs, the students with the highest scores will be offered a jobs and will be able to start their careers at one of the fastest-growing banks in Armenia.
Besides, as part of the cooperation, the Evocabank team will also support the academic development of students by offering specialized courses, conferences, and open classes, sharing their extensive experience in this field. Topics will include various aspects of digital banking, innovation, and career development, helping students understand the theory and apply it in practice.
Tatevik Vardanyan, Head of HRM at Evocabank, said: “We are confident that this cooperation will open up new horizons for students and give us the opportunity to contribute to their professional growth. Such initiatives will be an ongoing action plan since education is a key value for Evocabank.”
Evocabank is continuously supporting various initiatives in education, science, and culture, as well as in new technology development.