Համագործակցության նոր ֆորմատ Evoca-ի, ՀՊՏՀ-ի և ՀՖՀՀ-ի միջև
Համագործակցության նոր ֆորմատը կնպաստի ուսանողների մասնագիտական կրթության զարգացմանը՝ պրակտիկ գիտելիքների կիրառմամբ:
20.01.2025
Evocabank-ը, կարևորելով կրթության դերը առաջադեմ ու զարգացող հասարակության ձևավորման գործում, ստորագրեց համագործակցության հուշագրեր ՀՊՏՀ-ի (Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան) և ՀՖՀՀ-ի (Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան) հետ` նպատակ ունենալով տարիների փոխադարձ արդյունավետ համագործակցությանը նոր շունչ և ֆորմատ հաղորդել։
Համագործակցության նոր ֆորմատ
Համագործակցության նոր ֆորմատը կնպաստի մասնագիտական կրթության զարգացմանը՝ պրակտիկ գիտելիքների կիրառմամբ․ համալսարանների ուսանողները հնարավորություն կունենան ուսուցում անցնել Evocabank-ում, ունեցած գիտելիքները կիրառել գործնական միջավայրում, ձեռք բերել աշխատանքային սոֆթ հմտություններ։ Ուսումնական ծրագրերի ավարտին լավագույն արդյունք ցուցաբերած ուսանողները կստանան աշխատանքի առաջարկ՝ սկսելով իրենց կարիերան ՀՀ առաջատար բանկերից մեկում։
Ինչպես նաև, համագործակցության շրջանակում Evocabank-ի թիմը կաջակցի ուսանողների ակադեմիական զարգացմանը՝ առաջարկելով մասնագիտացված դասընթացներ, կոնֆերանսներ և բաց դասեր՝ կիսվելով ոլորտի իր մեծ փորձով: Թեմաները կներառեն թվային բանկինգի, նորարարության և կարիերայի զարգացման տարբեր ասպեկտներ՝ օգնելով ուսանողներին հասկանալ տեսությունը և կիրառել այն գործնական միջավայրում:
Evocabank-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդանյանը նշեց․ «Մենք համոզված ենք, որ այս համագործակցությունը նոր հորիզոններ կբացի ուսանողների համար, իսկ մեզ հնարավորություն կտա լինել նրանց մասնագիտական աճի մի մասը: Նման նախաձեռնությունները լինելու են շարունակական, քանի որ Evocabank-ի համար կրթությունը հանդիսանում է առանցքային արժեք»։
Evocabank-ը շարունակաբար աջակցություն է ցուցաբերում տարբեր նախաձեռնություններին՝ կրթության, գիտության, մշակույթի, ինչպես նաև նորագույն տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտներում։

Новый формат сотрудничества между Evoca, АГЭУ и ФУА
Новый формат сотрудничества с вузами поможет студентам развивать навыки, применяя практические знания, полученные в Банке.
20.01.2025
Evocabank, уделяя первостепенное внимание образованию в формировании продвинутого и развивающегося общества, подписал меморандумы о сотрудничестве с АГЭУ (Армянский государственный экономический университет) и ФУА (Французский университет в Армении), стремясь вдохнуть новую жизнь и придать новый формат многолетнему взаимовыгодному сотрудничеству с указанными учреждениями.
Новый формат сотрудничества
Новый формат сотрудничества будет способствовать развитию профессионального образования студентов посредством применения ими практических знаний. Студенты данных университетов получат возможность пройти программу обучения в Evocabank-е, применить свои знания на практике и приобрести навыки межличностного общения. По окончании программы студентам с наилучшими результатами будет предложена работа и возможность начать свою карьеру в одном из ведущих банков Армении.
Помимо этого, в рамках сотрудничества команда Evocabank-а предусматривает проведение специализированных курсов, конференций и открытых занятий, делясь своим обширным опытом в этой области, тем самым способствуя развитию академических знаний у студентов. В рамках обучающей программы будут рассмотрены различные аспекты цифрового банкинга, инноваций и карьерного роста, помогая студентам глубже понять и применять на практике приобретенные знания и навыки.
Татевик Варданян, руководитель Управления HRM Evocabank-а, отметила: «Мы уверены, что данное сотрудничество откроет новые горизонты для студентов и даст нам возможность стать частью их профессионального роста. Подобные инициативы будут продолжительными, поскольку образование является ключевой ценностью для Evocabank-а».
Evocabank постоянно поддерживает различные инициативы в области образования, науки, культуры и развития новейших технологий.