20 միլիոն դրամ «Հայաստան» hամահայկական հիմնադրամին
Նոյեմբերի 28-ին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը կանցկացնի իր ամենամյա դրամահավաքը՝ «Քեզ համար, Հայաստան» խորագրով 27-րդ հեռուստամարաթոնը, որը միավորելու է աշխարհասփյուռ հայերի ջանքերը Հայաստանի հզորացման և զարգացման ուղղությամբ։
Միջոցառման ողջ հասույթը կուղղվի մի շարք ռազմավարական ծրագրերի իրականացմանը՝
- սահմանային համայնքների խմելու և ոռոգման ջրի համակարգերի վերակառուցմանն ու կառուցմանը,
- համայնքային բժշկական նոր կենտրոնների կառուցմանը,
- սահմանային համայնքներում գտնվող դպրոցներում, մանկապարտեզներում, համայնքային կենտրոններում արևային կայանների տեղադրմանը,
- սահմանային համայնքների սոցիալապես անապահով ընտանիքների տներում արևային ջրատաքացուցիչների տեղադրմանը,
- բռնի տեղահանված արցախցի կանանց բիզնես կարողությունների հզորացմանը,
- մշակութային՝ հատկապես հայ արվեստագետների ստեղծարար նախաձեռնությունների և ամենամյա միջազգային մշակութային փառատոնների ու ցուցահանդեսների աջակցությանը։
Իր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում շարունակաբար աջակցություն ցուցաբերելով տարբեր հասարակական նախաձեռնություններին՝ Evocabank-ը նվիրաբերել է 20 միլիոն դրամ «Հայաստան» hամահայկական հիմնադրամին։
Նշենք նաև, որ 2022 թվականին նույնպես «Մենք ստեղծում ենք կենսունակ համայնքներ» հեռուստամարաթոնի շրջանակում Evocabank-ը փոխանցել է 10 միլիոն դրամ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին:

20 миллионов драмов Всеармянскому фонду «Айастан»
28 ноября Всеармянский фонд «Айастан» проведет свой ежегодный сбор средств, 27-й телемарафон под названием «Для тебя, Армения», который объединит усилия армян всего мира в направлении укрепления и развития Армении.
Все доходы от мероприятия будут направлены на реализацию ряда стратегических программ:
- Реконструкция и строительство систем питьевого и ирригационного водоснабжения приграничных населенных пунктов,
- строительство новых медицинских центров для общины,
- установка солнечных электростанций в школах, детских садах, общественных центрах, расположенных в приграничных населенных пунктах,
- установка солнечных водонагревателей в домах социально незащищенных семей приграничных населенных пунктов,
- укрепление деловых возможностей вынужденно перемещенных женщин Арцаха,
- поддержка культурных, особенно творческих инициатив армянских художников и ежегодных международных культурных фестивалей и выставок.
Постоянно поддерживая различные общественные инициативы в рамках своей корпоративной социальной ответственности, Evocabank пожертвовал 20 миллионов драмов Всеармянскому фонду «Айастан».
Отметим также, что в 2022 году в рамках телемарафона «Мы создаем яркие сообщества» Evocabank перечислил 10 млн драмов Всеармянскому фонду «Айастан».