5 մլն դրամ նվիրաբերություն Family Care հիմնադրամին
Evocabank-ն, իր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում, իրականացրել է նոր նվիրաբերություն․ այս անգամ Բանկը փոխանցել է 5 մլն դրամ Family Care հիմնադրամին: Գումարն ուղղվելու է իտալացի Անտոնիո Մոնտատոյի կողմից Գյումրիում հիմնադրված խեցեգործության դպրոց-արհեստանոցում թվայնացման նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանն ու կիրառմանը։
Family Care հիմնադրամի մասին
Family Care հիմնադրամը գեղարվեստական ձեռագործության կենտրոն է, որը գտնվում է Գյումրիում։ Այն հիմնադրել է Անտոնիո Մոնտալտոն, ով ծագումով Պալերմոյից է և Հայաստան է տեղափոխվել 1989թ-ին: Նա ղեկավարել է բազմաթիվ ծրագրեր՝ ուղղված հայկական արհեստագործական ավանդույթների պահպանմանը։ Գյումրիում նրա աշխատանքները կարելի է տեսնել քաղաքով մեկ՝ ռեստորաններում, թանգարաններում, սրճարաններում։ Family Care ստուդիայում տեղացի երիտասարդ արհեստավորները կարող են սովորել խեցեգործություն և զարգացնել իրենց հմտությունները։
Evocabank-ը շարունակում է աջակցություն ցուցաբերել տարբեր նախաձեռնություններին` նորագույն տեխնոլոգիաների զարգացման, կրթության, գիտության, մշակույթի ոլորտներում: Սա մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևոր մասն է։

Пожертвование в размере 5 млн. драм в поддержку Фонда Family Care
Evocabank в рамках своей корпоративной социальной ответственности сделал новое благотворительное пожертвование, в этот раз Банк перечислил 5 млн. драмов в поддержку Фонда Family Care. Сумма будет направлена на внедрение новых цифровых технологий в гончарной школе-мастерской, основанной в Гюмри Антонио Монталто из Италии.
О Фонде Family Care
Фонд Family Care – центр художественного творчества в Гюмри. Центр основан Антонио Монталто, выходцем из Палермо, переехавшем в Армению в 1989г.  Он руководил различными проектами, направленными на сохранение армянских ремесленнических традиций. В Гюмри его работы можно увидеть по всему городу: в ресторанах, музеях, кафе. В Family Care студии местная молодежь может приобщиться к тайнам гончарного искусства и развивать свои навыки и умения. А многие из них в дальнейшем получат возможность работать и заниматься творчеством в этом красивом месте в историческом центре Гюмри.
Evocabank продолжает оказывать содействие различным инициативам в сфере развития новейших технологий, образования, науки и культуры, что является важной частью нашей корпоративной социальной ответственности.