𝗖𝗮𝗿𝗲𝗲𝗿 𝗖𝗶𝘁𝘆 𝗙𝗲𝘀𝘁 𝟮𝗞𝟮𝟯-ը` ստացված իրականություն
Ապրիլի 28-29-ը տեղի ունեցավ Career City Fest 2K23-ը. կառուցվեց կարիերայի մեծ քաղաքը, որն անգամ իր քաղաքապետն ուներ:
04.05.2023![𝗖𝗮𝗿𝗲𝗲𝗿 𝗖𝗶𝘁𝘆 𝗙𝗲𝘀𝘁 𝟮𝗞𝟮𝟯-ը` ստացված իրականություն](/images-cache/news/1/16926991639079/780x585.jpg)
Career City 2023 ֆեստիվալն առաջինն ու միակն էր իր ֆորմատով: Կարիերայի մեծ քաղաքում ներկա էին`
· 7000+ այցելուներ
· 700+ թիմի անդամներ
· 70+ ընկերություններ
· 50+ խոսնակներ
Անցկացվեցին կոնֆերանսներ, պանելային հետաքրքիր քննարկումներ, խաղարկություններ, փորձի և գիտելիքի փոխանակում տարբեր ոլորտների մասնագետների կողմից:
Evocabank-ն այս միջոցառման հովանավորն էր: Բացի այդ, Evoca-ն ներկայացել էր գեղեցիկ, յուրահատուկ տաղավարով, խաղարկություններով: Բանկը նաև իր մասնակցությունն ունեցավ պանելային բուռն քննարկումներին և ծանոթացրեց Evoca մեծ թիմին միանալու հնարավորություններին: Evocabank-ի ՄՌԿ բաժնի ղեկավարը` Տաթև Վարդանյանը, խոսեց «Լավագույն թեկնածուն HR մասնագետի աչքերով» թեմայի շուրջ, որի արդյունքում շատ օգտակար տեղեկություն փոխանցվեց մասնակիցներին, հատկապես` ապագա թեկնածուներին։
Ապրիլի 28-ին Evoca-ն անցկացրեց խաղարկություն, որից հետո պատահականության սկզբունքով ընտրվեցին 2 հաջողակներ, ովքեր ստացան 𝗠𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿C𝗹𝗮𝘀𝘀-ի ու 𝗛𝗮𝗿𝘃𝗮𝗿𝗱 𝗕𝘂𝘀𝗶𝗻𝗲𝘀𝘀 𝗥𝗲𝘃𝗶𝗲𝘄-ի տարեկան բաժանորդագրություն։ Այդ հաջողակներն էին` Աշոտ Եղիազարյանը և Միքայել Մուսայելյանը:
Իսկ ապրիլի 29-ին մրցույթը իրականացվել էր #𝗲𝘃𝗼𝗰𝗮𝗺𝗼𝗼𝗱 ֆորմատով, որտեղ կրկին պատահականության սկզբունքով ընտրվեցին 2 հաղթողներ, ովքեր ևս ստացան 𝗠𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿C𝗹𝗮𝘀𝘀-ի ու 𝗛𝗮𝗿𝘃𝗮𝗿𝗱 𝗕𝘂𝘀𝗶𝗻𝗲𝘀𝘀 𝗥𝗲𝘃𝗶𝗲𝘄-ի տարեկան բաժանորդագրություն: Այդ հաջողակներն էին` Արաքս Բաբայանն ու Անգելինա Թովմասյանը:
𝗖𝗮𝗿𝗲𝗲𝗿 𝗖𝗶𝘁𝘆 𝗙𝗲𝘀𝘁 𝟮𝗞𝟮𝟯-ն ուներ ուսուցողական և մոտիվացնող բնույթ․ յուրաքանչյուր մասնակից ստացավ թարմ գիտելիքներ, դրական էմոցիաներ, նոր հնարավորություններ, իսկ Evocabank-ն իր հերթին միշտ կարևորում է կրթության դերն ու առաջնահերթությունը մարդկանց կյանքում` պարբերաբար հովանավորելով նմանատիպ ծրագրեր:

𝗖𝗮𝗿𝗲𝗲𝗿 𝗖𝗶𝘁𝘆 𝗙𝗲𝘀𝘁 𝟮𝗞𝟮𝟯 – удавшаяся реальность
28-29 апреля состоялся фестиваль Career City Fest 2K23: был выстроен большой город карьеры, у которого даже был свой мэр.
04.05.2023
Фестиваль Career City 2023 был первым и в своем роде единственным в нашей стране. В большом городе карьеры присутствовали:
• 7000+ посетителей
• 700+ членов команды
• 70+ компаний
• 50+ спикеров
Состоялись конференции, интересные панельные обсуждения, лотереи, обмен опытом и знаниями между специалистами различных областей.
Evocabank был спонсором данного мероприятия. Кроме того, Evoca отличился красивым, уникальном в своем роде павильоном и розыгрышами лотерей. Банк также принял участие в бурных панельных обсуждениях и ознакомил участников с возможностями присоединения к большой команде Evoca. Начальник Отдела УЧР EvocabankТатев Варданян выступила на  тему “Лучший претендент глазами HR-специалиста”, передав практическую и очень полезную информацию участникам, в особенности будущим претендентам.
28 апреля Evoca провел розыгрыш лотереи, после которого случайным образом выбрали 2-х счастливых участников, получивших годовую подписку на 𝗠𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿C𝗹𝗮𝘀𝘀 и 𝗛𝗮𝗿𝘃𝗮𝗿𝗱 𝗕𝘂𝘀𝗶𝗻𝗲𝘀𝘀 𝗥𝗲𝘃𝗶𝗲𝘄. Ими оказались Ашот Егиазарян и Микаел Мусаелян.
А 29 апреля конкурс проводился в формате  #𝗲𝘃𝗼𝗰𝗮𝗺𝗼𝗼𝗱, где вновь по принципу случайности были выбраны 2 победителя, также получившие годовую подписку на 𝗠𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿C𝗹𝗮𝘀𝘀 и 𝗛𝗮𝗿𝘃𝗮𝗿𝗱 𝗕𝘂𝘀𝗶𝗻𝗲𝘀𝘀 𝗥𝗲𝘃𝗶𝗲𝘄. Этими счастливчиками оказались Аракс Бабаян и Ангелина Товмасян.
Фестиваль 𝗖𝗮𝗿𝗲𝗲𝗿 𝗖𝗶𝘁𝘆 𝗙𝗲𝘀𝘁 𝟮𝗞𝟮𝟯 носил также  обучающий и мотивирующий характер: каждый из участников пережил положительные эмоции, перед их взором открылись новые возможности с получением свежих знаний, которые наряду с образованием так высоко ценит Evocabank, периодически спонсируя аналогичные проекты.