Evocaգույն ֆոտոսեսիա
Բանկի Մարքեթինգի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Լյուսի Սարուխանյանը ներկայացնում է նախագծի մասին գաղտնիքներ։
«Այս տարին լի է մարտահրավերներով ու փոփոխություններով։ Անկախ այդ ամենից՝ մենք ուզում ենք սեպտեմբերը սկսել դրական լիցքերով ու տրամադրվածությամբ։ Ներկայացրել ենք մեր թիմի աղջիկներին Evoca ոճով՝ յուրօրինակ, ուժեղ, տարբերվող, վառ ու ժամանակակից։ Չէ՞ որ այս իրավիճակը ժամանակավոր է, իսկ ոճը՝ հավերժական։
Նախագծի շրջանակներում աշխատել ենք պրոֆեսիոնալների խմբի հետ՝ կրեատիվ պրոդյուսեր, ոճաբան, լուսանկարիչ և այլն․․․ Ուզում էինք ստանալ միջազգային նորաձև ամսագրի շապիկի կադրեր։ Արդյունքը, կարծում եմ՝ տպավորիչ է»։

Evoca-Coloured Photo Shoot
Lucy Sarukhanyan, Head of Bank’s Marketing and Public Relations Department, discloses the secrets of the new project.
“This year is full of serious challenges and changes. In spite of them, we want to start September with positive mood and energy. We have presented our girls in a special - Evoca – style: as unique, strong, differing, bright and modern girls because this situation is of temporary nature while style is ever-lasting.
As part of the project we cooperated with a group of professionals: creative producer, stylist, photographer, etc.․․ We wanted to have pictures for a cover photo of an international vogue magazine. The result I think is very impressive”.
The video is taken on the backstage of shooting while the pictures will be posted on the Bank’s social networking websites.