Հայտնի են «Ոզնի» մրցաշարի հաղթող թիմերը
Եվ այոոո՜, «Ոզնի» 2024-ը համարում ենք ստացված մրցաշար։ Evocabank-ի մասնակցությամբ կայացավ պատվոգրերի և նվերների հանձնման արարողությունը:
22.05.2024
Ինչպես կարդացել ես մեր նախորդ բլոգում, Evocabank-ը նվիրաբերել էր 10 մլն դրամ Հայաստանում «Ոզնի» ֆինանսական գրագիտության մրցաշարի իրականացման համար։
Մրցույթին մասնակցում էին 10-12-րդ դասարաններում սովորող հարյուրավոր աշակերտներ։
«Ոզնի» մրցաշարը կայացավ 3 փուլով՝ վարկանիշավորման, կիսաեզրափակիչ և եզրափակիչ։
Եզրափակիչ փուլի խաղի ընթացքում մասնակիցները լուծում էին իրավիճակային խնդիրներ և ներկայացնում լուծումները։ Մրցույթի ավարտից հետո ժյուրիի կողմից ընտրվեցին 1-ին, 2-րդ և 3-րդ պատվավոր հորիզոնականները զբաղեցնողները: Ժյուրիի կազմում հանդես եկան նաև Evocabank-ի Հիփոթեքային վարկավորման բաժնի ղեկավար Զարուհի Զախարյանը և Թումանյան մասնաճյուղի կառավարիչ Դավիթ Ասատրյանը։
Հաղթող թիմերն են «Գնարբուկ»-ը (Սիսիանի ավագ դպրոց), «Կալիստո»-ն (Վանաձորի պետական համալսարանի քոլեջ) և «Ֆին-ՆԷՄ»-ը (Նոյեմբերյանի ավագ դպրոց). նրանք համապատասխանաբար զբաղեցրել են 1-ին, 2-րդ և 3-րդ պատվավոր հորիզոնականները:
Եզրափակիչ փուլի մասնակից բոլոր թիմերն ու նրանց մարզիչները ստացան մրցանակների հատուկ փաթեթներ ֆինանսական գրագիտության և խնայողությունների թեմաներով:
Նախատեսված լինելով 10-12-րդ դասարաններում սովորողների համար՝ մրցաշարը հասցրել է մեծ հետաքրքրություն առաջացնել պատանիների շրջանում և իր շուրջը համախմբել տնտեսագիտական ու բնագիտամաթեմատիկական առարկաներով հետաքրքրվողներին:

Известны команды победители конкурса «Возни»
И да, мы считаем «Возни» 2024 удавшимся конкурсом. При участии Evocabank состоялась церемония вручения сертификатов и подарков.
22.05.2024
Как вы читали в нашем предыдущем блоге, Evocabank пожертвовал 10 миллионов драмов на проведение конкурса по финансовой грамотности «Возни» в Армении.
В конкурсе приняли участие сотни учеников 10-12 классов.
Конкурс «Возни» проходил в 3 этапа: рейтинговый, полуфинальный и финальный.
В ходе финального тура участники решали ситуационные задачи и представляли пути их решения. По итогам конкурса жюри определило победителей, занявших 1, 2 и 3 места. В составе жюри также приняли участие руководитель отдела ипотечного кредитования Evocabank Заруи Захарян и руководитель филиала «Туманян» Давид Асатрян.
Командами-победителями стали «Гнарбук» (Сисианская средняя школа), «Калисто» (Колледж Ванадзорского государственного университета) и «Фин-НЭМ» (Ноемберянская средняя школа): они заняли 1, 2 и 3 места соответственно.
Все команды-финалисты и их тренеры получили специальные призовые пакеты по темам финансовой грамотности и сбережений.
Будучи предназначенным для учеников 10-12 классов, конкурс сумел вызвать большой интерес у молодежи и собрать вокруг себя интересующихся экономикой, естествознанием и математикой.