Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրեր
Evocabank-ը հովանավորել է Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերի շրջանակում Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը:
Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերը մեկնարկում են նոյեմբերի 15-ին: Դրանք կանցկացվեն Մոսկվայում և Ռուսաստանի շրջաններում մինչև 2017թ. ավարտը: Միջոցառման ծրագիրը ներառում է ցուցահանդեսներ, համերգներ, դրամատիկական և երաժշտական բեմադրություններ, ինչպես նաև կրթական ծրագրերի շրջանակում անցկացվող միջոցառումներ:
Միջոցառումների հանդիսավոր մեկնարկը կտրվի նոյեմբերի 15-ին Պետական Տրետյակովյան պատկերասրահում, որտեղ տեղի կունենա Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացումը: Տրետյակովյան պատկերասրահում կայանալիք ցուցահանդեսում կներկայացվեն նկարչի տասնյակ գործեր:
Հայաստանի մշակույթի օրերն անցկացվում են Ռուսաստանի Դաշնության Մշակույթի նախարարության, Հայաստանի Հանրապետության Մշակույթի նախարարության, Ռուսաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության աջակցությամբ: Միջոցառումը կազմակերպվել է Մշակույթի բնագավառում երկու երկրների միջև համագործակցության 2016-2018թթ. Ծրագրի շրջանակում և նվիրված է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին:

Дни культуры Армении в России
Evocabank спонсировал открытие выставки произведений народного художника Армении Мартироса Сарьяна, в рамках Дней культуры Армении в России.
Дни культуры Армении в России стартуют 15 ноября и будут проходить в Москве и российских регионах до конца 2017 года. В программе - выставки, концерты, драматические и музыкальные постановки, а также мероприятия в рамках образовательных проектов.
Торжественный старт праздничным мероприятиям будет дан 15 ноября в Государственной Третьяковской галерее, где состоится открытие выставки произведений народного художника Армении Мартироса Сарьяна. На выставке в Третьяковской галерее будут представлены десятки работ художника.
Дни культуры Армении проводятся при поддержке Министерства культуры Российской Федерации, Министерства культуры Республики Армения, Посольства Республики Армения в России. Мероприятие организовано в рамках Программы сотрудничества между двумя странами в сфере культуры на 2016–2018 годы и приурочено к 25-летию установления дипломатических отношений между странами.