Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրեր
Evocabank-ը հովանավորել է Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերի շրջանակում Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը:
Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերը մեկնարկում են նոյեմբերի 15-ին: Դրանք կանցկացվեն Մոսկվայում և Ռուսաստանի շրջաններում մինչև 2017թ. ավարտը: Միջոցառման ծրագիրը ներառում է ցուցահանդեսներ, համերգներ, դրամատիկական և երաժշտական բեմադրություններ, ինչպես նաև կրթական ծրագրերի շրջանակում անցկացվող միջոցառումներ:
Միջոցառումների հանդիսավոր մեկնարկը կտրվի նոյեմբերի 15-ին Պետական Տրետյակովյան պատկերասրահում, որտեղ տեղի կունենա Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացումը: Տրետյակովյան պատկերասրահում կայանալիք ցուցահանդեսում կներկայացվեն նկարչի տասնյակ գործեր:
Հայաստանի մշակույթի օրերն անցկացվում են Ռուսաստանի Դաշնության Մշակույթի նախարարության, Հայաստանի Հանրապետության Մշակույթի նախարարության, Ռուսաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության աջակցությամբ: Միջոցառումը կազմակերպվել է Մշակույթի բնագավառում երկու երկրների միջև համագործակցության 2016-2018թթ. Ծրագրի շրջանակում և նվիրված է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին:

Days of Armenian Culture in Russia
As part of the Days of Armenian Culture in Russia, Evocabank sponsored the opening of the exhibition of the artwork of Martiros Saryan, People’s Artist of Armenia.
The Days of Armenian Culture event launches on November 15 in Moscow and regions of Russia and will last through the end of 2017. The event program covers exhibitions, concerts, theatrical and musical performances, as well as events under educational projects.
The official launching of the festive events will take place on November 15 at the Tretyakov State Gallery where the exhibition of artwork of Martiros Saryan, People’s Artist of the Armenia will be opened. Dozens of Saryan’s paintings will be demonstrated at the exhibition at the Tretyakov Gallery.
The Days of Armenian Culture event is conducted with the support of the Ministry of Culture of the Russian Federation, the Ministry of Culture of the Republic of Armenia, the Embassy of Armenia in Russia. The event is organized as part of the 2016-2018 Cooperation Program between the two countries in the area of culture and is dedicated to the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between Russia and Armenia.