Համատեղ սոցիալական ծրագիր COAF-ի հետ
Ծրագրի շրջանակներում Բանկը համագործակցելու է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) հետ: Վերանորոգվելու են 2 հիմնական զննման սենյակներ երեխաների և մեծահասակների համար, վերականգնվելու է տանիքի վնասված մասը, փոխվելու են պատուհանները, ինչպես նաև տրամադրվելու են որոշ բժշկական սարքավորումներ և տաքացուցիչ սարք։
02.05.2017
Բանկի մայիս ամսվա կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության թեման բժշկությունն է: Այդ կապակցությամբ Բանկը վերանորոգելու է սահմանամերձ գյուղերի հիվանդանոցներից մեկի հիվանդասենյակները:
Ծրագրի շրջանակներում Բանկը համագործակցելու է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) հետ: Քննարկումների արդյունքում որոշվել է համատեղ ուժերով վերանորոգել սահմանամերձ Կոթի գյուղի (Տավուշ) ամբուլատորիայի հիվանդասենյակները: Վերանորոգվելու են 2 հիմնական զննման սենյակներ երեխաների և մեծահասակների համար, վերականգնվելու է տանիքի վնասված մասը, փոխվելու են պատուհանները, ինչպես նաև տրամադրվելու են որոշ բժշկական սարքավորումներ և տաքացուցիչ սարք։
Կոթի համայնքը գտնվում է սահմանից ընդամենը 2.5 կմ հեռավորություն վրա, բնակչությունը 2,500 է։ Համայնքում կա մեկ դպրոց, մանկապարտեզ, բուժամբուլատորիա և համայնքային կենտրոն։

Совместная социальная программа с COAF
В рамках проекта Банк будет сотрудничать с фондом “Дети Армении” (COAF). По итогам обсуждений принято решение совместными силами отремонтировать палаты пограничного амбулатория сeла Коти (Тавуш). Будут отремонтированы две основные комнаты обследований для детей и взрослых, поврежденная часть крыши, заменены окна, а также будeт предоставленօ медицинские оборудование и обогреватель.
02.05.2017
Тема проекта корпоративной социальной ответственности Банка Прометей на май – медицина. В связи с этим, Банк отремонтирует палаты одной из пограничных сельских больниц.
Село Коти находится на расстоянии всего 2.5 км от границы, население составляет 2500 человек. В селе есть школа, детский сад, медпункт, общественный центр.