Համատեղ սոցիալական ծրագիր COAF-ի հետ
Ծրագրի շրջանակներում Բանկը համագործակցելու է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) հետ: Վերանորոգվելու են 2 հիմնական զննման սենյակներ երեխաների և մեծահասակների համար, վերականգնվելու է տանիքի վնասված մասը, փոխվելու են պատուհանները, ինչպես նաև տրամադրվելու են որոշ բժշկական սարքավորումներ և տաքացուցիչ սարք։
02.05.2017
Բանկի մայիս ամսվա կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության թեման բժշկությունն է: Այդ կապակցությամբ Բանկը վերանորոգելու է սահմանամերձ գյուղերի հիվանդանոցներից մեկի հիվանդասենյակները:
Ծրագրի շրջանակներում Բանկը համագործակցելու է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) հետ: Քննարկումների արդյունքում որոշվել է համատեղ ուժերով վերանորոգել սահմանամերձ Կոթի գյուղի (Տավուշ) ամբուլատորիայի հիվանդասենյակները: Վերանորոգվելու են 2 հիմնական զննման սենյակներ երեխաների և մեծահասակների համար, վերականգնվելու է տանիքի վնասված մասը, փոխվելու են պատուհանները, ինչպես նաև տրամադրվելու են որոշ բժշկական սարքավորումներ և տաքացուցիչ սարք։
Կոթի համայնքը գտնվում է սահմանից ընդամենը 2.5 կմ հեռավորություն վրա, բնակչությունը 2,500 է։ Համայնքում կա մեկ դպրոց, մանկապարտեզ, բուժամբուլատորիա և համայնքային կենտրոն։

Joint Social Program with COAF
Within the scope of the program, the Bank will cooperate with the Children of Armenia Fund (COAF). After discussions, it was decided to jointly repair the wards of Koti village (Tavush) outpatients’ clinic. Two 2 primary screening rooms for children and adults will be renovated, the damaged part of the roof will be restored, new windows will be placed, a heater and some medical equipment will be provided.
02.05.2017
Medicine is the sphere of May’s CSR program of the Bank. Thus, the Bank will renovate the wards of one of the border village hospitals.
Koti community is located just 2.5 km away from the border and has a population of 2,500 people. There is a school, a kindergarten, an aid station and a community center.